Februári teendők a kertben

Egy kert életében általában a februári napsugarak jelzik, hogy itt az idő munkához látni. Kint ugyan még hideg van, de a napok egyre hosszabbodnak, így a természet már kezd éledezni. Lassan beköszönt a tavasz, de addig is rengeteg a teendő, amit szükséges még a szezon indulása előtt elvégezni a kertben.

Magok szortírozása, rendszerezése

Nézzük át a tavalyi magokat, legyen az bolti vagy amit mi magunk gyűjtöttünk a tavalyi szezon folyamán.

Érdemes egy számunkra jól átlátható szisztéma szerint rendszerezni, akár ültetési idő, akár típus szerint, mert így átlátjuk, hogy még milyen magokra lesz szükségünk illetve könnyebb lesz ültetéskor is a dolgunk.

Ültetési terv készítése

Ha már átnéztük a tavalyi magjainkat, legyen az bolti vagy saját, érdemes egy listát készítenünk, hogy még milyen magokra lesz szükségünk az idei szezon folyamán.

Ilyenkor érdemes jól átgondolni és megtervezni, hogy mit mikor ültessünk akár palántának akár a szabad földbe. Ha használunk naptárt oda is érdemes felírni, vagy az okostelefonba emlékeztetőt beállítani. Így biztosan minden idejében a cserépbe vagy a földbe kerül.

Érdemes ilyenkor átnézni a különböző növénytársítási táblázatokat is, hogy könnyebben meg tudjuk tervezni a kertünket, így elősegítve a bőséges termést.

Palántázás

Nézzük milyen magokat érdemes már most elültetni:

benti magvetés:

bársonyvirág, bazsalikom, borágó, borsó, cékla, kapor, körömvirág, mángold, napraforgó, paprika, paradicsom, petrezselyem, póréhagyma, rukola, sarjadékhagyma, sarkantyúka, snidling, sonkahagyma, spenót, úz-zélandi spenót, vöröshagyma

szabadföldi vetés:

borsó, citromfű, dughagyma, fokhagyma, kakukkfű, lestyán, levendula, majoránna, pasztinák, sárgarépa, turbolya, zeller, zsázsa

 

Kerti szerszámok, eszközök ellenőrzése

Reméljük mindenki körültekintő volt ősszel és a szerszámokat megtisztítva tettek el télire egy száraz, védett helyre. Ha mégse, akkor itt az idő, tisztítsuk meg a kerti szerszámokat és kerti eszközöket, köztük a kesztyűket is.

Győződjünk meg arról is, hogy elég élesek-e a szerszámok. Ha nem, akkor érdemes azokat megélezni.

Metszés

A fák metszését fagymentes időben végezzük. A száraz ágakat mindig vágjuk le, az így keletkezett sebeket fagéllel kezeljük le.

A tápanyag-utánpótlás érdekében érdemes a fák köré trágyát elásni.